> Jūs atrodaties: Vecauces pils >

Par mums

Vietā, kur robežojas Rietumkurzemes augstiene un Zemgales līdzenums, līdzās Auces pilsētiņai, 19.gs. ainavu parka ieskauta, slejas viena no pirmajām neogotikas stilā celtajām pilīm Latvijā - Vecauces pils.

Vecauces muižas apbūve ar 19.gs celto pili, klētīm, zirgu stalli, dārznieka māju, skaisto ainavu parku, dīķiem un liepu aleju piešķir nesteidzīgajai un rāmajai mazpilsētas dzīvei īpašu šarmu un neuzkrītoši atgādina par nesaraujamo saiti, kas vieno Vecauces muižu un Auces pilsētu. Auglīgākajās Vecauces muižas zemēs saimnieko LLU mācījumu un pētījumu saimniecības "Vecauce" ļaudis, savukārt zemēs, ko 1889.gadā grāfs Mēdems sāka pārdot apbūvei, izveidojusies Auces pilsēta, kurā dzīvo un strādā aucenieki.

Vecauces pils šobrīd darbojas kā tūrisma un kultūras centrs. Piedāvājam gida pavadībā apskatīt telpas un uzzināt vairāk par muižas vēsturi un ar to saistītajiem nostāstiem un leģendām, kā arī par mācību un pētījumu saimniecību "Vecauce", kura saimnieko muižas zemēs jau no 1921.gada. Tornī apskatāma ekspozīcija par Vecauces muižu.  Tiem, kas uzkāps 30 metrus augstajā pils tornī, pavērsies brīnišķīgs skats uz 13 ha lielo muižas parku ar vairākiem dīķiem un saliņām, krūmiem, pastaigu celiņiem. Parkā atrodas Pirmajā pasaules karā kritušo vācu un krievu karavīru kapi, piemineklis mācību un pētījumu saimniecības "Vecauce" dibinātājam un pirmajam vadītājam profesoram Jānim Bergam, kā arī piemineklis profesoram Jānim Apsītim. Uzmanīgam skatītājam nepaslīdēs garām Vecauces augļu dārzi un lauki, Auces pilsēta un varbūt pat 6 km netālie Lietuvas meži.

Ir vērts aizstaigāt uz attālāko parka daļu, kur kādreiz atradās fazānu dārzs, bet šobrīd vecās mājas vietā uzcelts bērnudārzs, ko projektējis Modris Ģelzis. Šeit klusākajā parka daļā var pasēdēt uz soliņiem atpūtināt kājas un paklausīties putnu dziesmās.

Pēc kārtīgas pastaigas pils pagrabstāvā varēsiet nobaudīt kārtīgas Vecauces pils saimnieču  pagatavotas pusdienas no pašu saimniecībā audzētiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Pils ēdnīca atvērta darbadienās no plkst. 12:00- 14:00.

Jūsu ērtībām piedāvājam vairākas zāles un telpas semināru un konferenču organizēšanai, banketiem, kāzām un dažādām ģimenes svinībām. Pasākumus apkalpo pils virtuve. Piedāvājam naktsmītnes labiekārtotās, divvietīgās istabiņās.

Būsiet mīļi gaidīti uz koncertiem, teātra izrādēm, ballēm un citiem pasākumiem, ko rīkojam Vecauces pilī.
Ar mums var sazināties rakstot uz e-pastu  un zvanot 29195959 vai 63745302.